Ako to prebieha

Ako prebieha dezinfekcia ozónom

Ozón ničí až 99,9% vírusov, baktérií, húb a plesní. Hubí hmyz, roztoče, blchy, vši. Eliminuje zápach po fajčení, varení, v priestoroch ktoré sú dlhodobo nevetrané.

  1. Ak sa rozhodnete využiť naše služby, vykonáme dispozičný prieskum priestorov (rozloha, objem, členitosť miestností), vyberieme vhodné zariadenie na ozónovanie, upresníme dopravu, čas a ďalšie detaily pre zabezpečenie hladkého priebehu ozónovania. Pri objednaní je nutné potvrdiť, že v priestoroch je k dispozícií elektrická zásuvka 220W/230V - 50Hz.
  2. Pred spustením generátora je ideálne jednorázovo vyvetrať. Doporučujeme tak urobiť ešte pred našim príchodom.
  3. Dezinfekcia a čistenie vzduchu v interiéroch prebieha zatvorených oknách a dverách. Počas procesu dezinfekcie v miestnostiach nesmú byť osoby, domáce zvieratá ani rastliny. V prípade potreby vstupuje do miestnosti iba obsluha generátora ozónu.
  4. Dĺžka ozónovania závisí od výkonu generátora a objemu dezinfikovanej miestnosti - radovo od 10 - 120 minút.
  5. Ak máte v priestoroch klimatizačné zariadenie odporúčame ho zapnúť na cirkuláciu vzduchu a na minimum.
  6. Ozón vzniká spájaním molekúl kyslíka. Po dokončení ozónovania sa ozón opäť rozpadne na molekuly kyslíka. Polčas rozpadu je cca 20 minút, preto je potrebné takúto dobu nechať ozón pôsobiť, aby sme zabezpečili čo najúčinnejšiu dezinfekciu.
  7. Po dezinfekcii je potrebné ešte dôkladne vyvetrať (10 minút).
  8. Našou poslednou úlohou je meranie certifikovaný meračom.
  9. Hneď po vyvetraní je možné priestory používať. V interiéri budete cítiť svieži vzduch.