Často kladené otázky

Čo je ozón?

Ozón (O3) je plyn, ktorého molekula sa skladá z 3 atómov kyslíka. Je mimoriadne účinný pri dezinfekcii vďaka svojim oxidačným vlastnostiam. Polčas rozpadu ozónu znova na kyslík je 20 minút. Ničí až 99,9% nežiadúcich mikroorganizmov, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy.

Kde sa používa čistenie ozónom?

Ozón je možné použiť v akomkoľvek priestore - automobily, zdravotnícke zariadenia, gastro, domy a byty, fitness a wellnesscentrá, kadernictvá či kaviarne. Služi zároveň aj na čistenie klimatizácií.

Ako dlho trvá čistenie ozónom?

Dĺžka aplikácie ozónu sa odvíja od veľkosti priestoru a výkonu ozónového generátora. Po aplikácií a vypršaní času nadstaveného na časovači sa počká približne dvadsať minúť a miestnosť sa vyvetrá.

Aký je postup pri čistení ozónom?

Do miestnosti vstupuje len obsluha ozónového prístroja. Po aplikácií a vypršaní času nadstaveného na časovači sa počká približne dvadsať minúť a miestnosť sa vyvetrá. Po vstupe do priestoru, alebo automobilu nezacítite v priestore žiaden nežiadúci zápach ani stopy. Nevznikajú žiadne alergické ani dýchacie problémy, ako to niekedy môže nastať pri bežných chemických čistiacich prípravkoch. Priestor bude plne neutralizovaný a svieži. Účinky ozónu sú preto veľmi silné, ale zároveň krátkodobé a bezpečné.

Je čistenie ozónom bezpečné?

Dezinfekcia ozónom je maximálne bezpečná, pokiaľ je dodržaný správny odborný postup. Pri aplikácií ozónu je nutné aby v priestore neboli prítomní žiadni ľudia, zvieratá a rastliny. Miestnosť musí byť uzavretá. Polčas rozpadu ozónu znova na kyslík je 20 minút.